روش های افزایش سرعت وب سایت
شبکه

روش های افزایش سرعت وب سایت


دوشنبه 23 اسفند 1395
10 دقیقه
آنچه در این مقاله میخوانید
  هیچ یک از کاربران زمان زیادی را برای بارگذاری صفحات سایت صرف نمی کند. به ویژه اگر سایت رقیب در مدت کوتاه تری لود شود، فوراً صفحه را به قصد وارد شدن به سایت رقیب ترک می کنند. سرعت بارگذاری صفحات نقش زیادی در تجربه کاربری دارد. با این وجود بسیاری از وب سایت ها از طراحی های پیچیده استفاده می کنند که این کار باعث کاهش سرعت بارگذاری صفحات می شود. عملکرد وب سایت و سرعت لود شدن صفحات ارتباط نزدیکی با هم دارند.
  اینکه بازدیدکنندگان قادر به درک عناصر زیباشناختی وب سایت باشند، یک معامله پرسود برای مدیران سایت هاست. به طوری که می توان با استفاده از این روش بازدیدکنندگان را برای خرید وسوسه کرد. حال اگر این عناصر در سایت رعایت شده باشد، اما سرعت لود شدن صفحات پایین باشد، مطمئناً صفحه را ترک می کنند. مدیرانی که می خواهند بازدیدکنندگان را به مشتریان واقعی تبدیل کنند، باید سایت آنها در کسری از ثانیه بارگذاری شود. پس هرچه زودتر برای افزایش سرعت وب سایت خود اقدام کنید.

  THIS IS WB LAYZI LOAD

  با توجه با این موضوع:
  1- 1 ثانیه تاخیر در بارگذاری صفحه باعث کاهش 7 درصدی بازدیدکنندگان می شود.
  2- برای 47 درصد از مصرف کنندگان باید در حداکثر 2 ثانیه یا کمتر سایت باز شود.
  3- در 40 درصد از بازدیدکنندگان اگر بارگذاری سایت بیش از 30 ثانیه طول بکشد، سایت را ترک می کنند.
  4- 79 درصد از خریداران اینترنتی اگر از عملکرد وب سایت ناراضی باشند، برای بار دوم از همان سایت خرید نمی کنند.
  5- 52 درصد از مشتریان اینترنتی اظهار کرده اند که بارگذاری سایت در مدت زمان کوتاه برای آنها اهمیت زیادی دارد.
   
  • آیا گوگل به سرعت سایت توجه می کند؟
   در سال 2010 گوگل اعلام کرد که سرعت سایت یکی از 200عامل رتبه بندی نتایج جستجو می باشد و این همان چیزی است که بسیاری از وبمسترها نسبت به آن بی اعتنا هستند. سرعت سایت را باید در کنار معیارهای دیگری از جمله عوامل فنی سایت، کیفیت محتوا و ... در نظر آورد که همگی در افزایش رتبه سایت و بازدیدکنندگان اهمیت دارند. گوگل برای سایت ها 200 سیگنال را به عنوان معیار سنجش سرعت در نظر دارد. سرعت سایت می تواند ترافیک بیشتری را نیز به سمت سایت هدایت کند. 
  چندین روش وجود دارد که با استفاده از آنها می توان سرعت سایت را افزایش داد. اما قبل از هر تغییری ابتدا باید نسخه پشتیبان سایت را تهیه کنید. در اینجا چندین روش وجود دارد که با استفاده از آنها می توان سرعت لود شدن سایت را افزایش دارد. 


  THIS IS WB LAYZI LOAD

  روش های افزایش سرعت وب سایت عبارتند از :

  1- تست سرعت وب سایت
  2- بهینه سازی تصاویر
  3- استفاده از شبکه تحویل محتوا
  4- فعال کردن فشرده سازی فایل ها
  5- به حداقل رساندن تعداد پلاگین
  6- فعال کردن گزینه caching برای مرورگر
  7- انتخاب یک هاست وب قابل اعتماد
   

  1- تست سرعت وب سایت

  اگر وب سایت را راه اندازی کرده اید و اکنون در مورد سرعت بارگذاری صفحات اطمینان ندارید، بهتر است برای بهبود کار سرعت صفحات آن تست کنید. برای این کار می توانید از ابزارهای زیر استفاده کنید:
  • Pingdom
  • GTMetrix
  • PageSpeed Insights
  • YSlow
  • Web Page Analyzer
  • Load Impact
  • Yoast Google Analytics Plugin
  • P3 (Performance Plugin Profiler)
   

  2- بهینه سازی تصاویر

  زمانی که تصاویر را در سایت بارگذاری می کنید، باید از حجم و اندازه فایل آنها اطمینان حاصل کنید. حداکثر حجم تصاویر باید کیلوبایت باشد. در غیر این صورت زمان بارگذاری صفحات سایت بیشتر می شود. فرمت فایل هم باید JPEG باشد. فرمت های GIF   و PNG برای آیکون و دیگر قسمت های گرافیکی توصیه می شود. 

  3- استفاده از شبکه های تحویل محتوا

  اگر وب سایت شما داده های زیادی را نمایش می دهد، بهتر است از شبکه تحویل محتوا یا CDN استفاده کنید. این شبکه می تواند در موقعیت های مختلف از سرورهای استراتژیک استفاده کند که در این صورت محتواها در مدت زمان کوتاهتری برای بازدیدکنندگان نمایش داده می شود. سرور CDN قادر است مطالب را سریعتر در سیستم بارگذاری کند.

  4- فشرده سازی فایل ها

   یک روش دیگر برای افزایش سرعت وب سایت، استفاده از فایل های فشرده یا فشرده سازی فایل های پرحجم است. فشرده سازی پهنای باند صفحات را کاهش می دهد. این کار با استفاده از نرم افزار Gzip انجام می شود که زمان دانلود را تا 70 درصد کاهش می دهد.

  5- به حداقل رساندن تعداد پلاگین

  اگر چه پلاگین ها می توانند برای سایت مفید باشند، اما زیاده روی در این کار باعث کاهش سرعت سایت می شود. بنابراین یک راه کاهش تعداد پلاگین های سایت است. به طوری که تنها زمانی که امنیت سایت در خطر است، از آن استفاده شود. غیرفعال کردن و حذف پلاگین های غیر ضروری باعث کاهش سرعت سایت می شود. اما نکته ای که باید به آن توجه کنید اینکه افزونه های مشکوک را غیرفعال و سپس عملکرد سرور را اندازه گیری کنید. در این صورت می توانید میزان تاثیر کاهش پلاگین در افزایش سرعت سایت را بررسی کنید.

  6- فعال کردن گزینه  cachingبرای مرورگر

  زمانی که کاربر از سایت دیدن می کند، اجزای صفحه وب به طور موقت caching یا ذخیره می شوند. پس مرورگر می تواند صفحاتی را که بازدید شده است بدون دریافت درخواست HTTP روی سرور بارگذاری کند.

  7- انتخاب یک هاست وب قابل اعتماد

   انتخاب هاست مناسب یک حرکت هوشمندانه برای افزایش عملکرد وب سایت است. طرح هاست ارزان ممکن است به کاهش هزینه های شما کمک کند، اما باید در دراز مدت هزینه های زیادی را برای مدیریت وب سایت و خرید هاست پرداخت کنید. پس بهتر است هاست وبی را خریداری کنید که حتی با وجود هزینه بالاتر، قابل اعتمادتر باشد. هاستینگ باید بتواند تمامی منابع وب سایت را مدیریت کند. 

  DNN