معرفی سایت های طراحی سایت رایگان
وب سایت

معرفی سایت های طراحی سایت رایگان


دوشنبه 06 اردیبهشت 1400
12 دقیقه
آنچه در این مقاله میخوانید

  آیا تاکنون راجع به سایت های طراحی سایت رایگان چیزی شنیده‌اید؟ می‌دانید معایب سایت های طراحی سایت رایگان چیست یا چه مزایایی دارند؟

  امروزه با نفوذ روزافزون تکنولوژی، بسیاری از مباحث دنیای تجارت در حال توسعه است؛ به فرض مثال در سالیان قبل، اگر یک فروشگاه لوازم‌خانگی داشتید، همین‌که چیدمان خوبی در ویترین داشتید یا با مشتری گرم می‌گرفتید می‌توانست موفقیت شما در کسب‌وکارتان را تضمین کند؛ اما، در دنیای کنونی تجارت، ویترین زیبا و روابط‌عمومی خوب و... برای موفقیت یک کسب‌وکار فروشگاهی لازم است اما کافی نیست!

  در ادامه‌ی مثال بالا، در زمانه‌ی کنونی به‌دلیل مشغله‌های مختلف، کمبود وقت، ترافیک، پاندمی کرونا و بسیاری دلیل‌های دیگر، مشتریان اصلاً امکان مراجعه‌ی حضوری به فروشگاه‌های فیزیکی را ندارند تا بتوانند به ویترین زیبا و لحن گرم شما جذب شوند! اینجاست که اهمیت سایت‌ها بیش‌ازپیش مشخص می‌شود؛ بسیاری از کسب‌وکارها اعم از آن فروشگاه لوازم‌خانگی مذکور، به کمک سایت‌های خود امکان نمایش محصولات و معرفی آن‌ها را داشته و به شکلی نوین، اقدام به بازاریابی می‌کنند.

  حال بسیاری از صاحبان کسب‌وکار، به دلایل مختلف اقتصادی و... به فکر مراجعه به سایت طراحی سایت رایگان و اقدام به راه‌اندازی سایت خود هستند؛ اما، آیا این بهترین اقدام برای طراحی سایت است؟ آیا ویترین اینترنتی فروشگاه ما، به کمک این سایت‌های طراحی سایت رایگان، خوب دیزاین خواهد شد؟ آیا در دنیای رقابتی تجارت امروز، رقبای ما هم از همین ترفند بهره می‌برند؟

  در ادامه این سؤالات را پاسخ خواهیم داد تا شما بهتر بتوانید تصمیم بگیرید که برای طراحی سایتتان، از سایت های طراحی سایت رایگان استفاده کنید، یا طراحی آن را به افراد حرفه‌ای در این زمینه بسپارید.

  معرفی 10 تا از سایت های طراحی سایت رایگان

  همان‌طور که گفتیم رجوع به سایت های طراحی سایت رایگان یکی از اقدام‌های افرادی است که برای اولین‌بار قصد راه‌اندازی سایت خود را دارند و برای این منظور، با جست‌وجوی فراوان برای یافتن برجسته‌ترین سایت‌های طراحی سایت، به لیست زیر می‌رسند.

                                 سایت طراحی سایت رایگان
  • Google Sites
  • این سایت ساز یکی از برجسته‌ترین سایت های طراحی سایت رایگان است که توجه زیادی به سئو سایت داشته و بهینه‌سازی نسبتاً خوبی را روی آن اِعمال می‌کند؛ اما، قالب‌های ضعیف گرافیکی که این سایت ساز استفاده می‌کند، لذت استفاده از آن را برای کاربر تا حد چشمگیری کاهش می‌دهد.

                          طراحی سایت رایگان
  • Weebly
  • این سایت طراحی سایت رایگان هم با رابط کاربری ساده و نسبتاً کاربردی خود، می‌تواند نیاز افراد متقاضی را تا حدودی برآورده ساخته و با توجه بیشتر به قالب‌های گرافیکی، زیبایی بصری بیشتری را به سایتتان تزریق کند.

                                      سایت های طراحی سایت رایگان
  • Wix
  • سایت Wix نیز همواره در رده‌ی بهترین سایت های طراحی سایت رایگان بوده و با ارائه‌ی امکانات مناسب، به کاربران کمک زیادی برای طراحی سایت خودکرده؛ ولی، وجود محدودیت‌های مختلف درست مانند سایر سایت‌های این‌چنینی، امکان یک طراحی ایده‌آل و تماماً حرفه‌ای را در اختیار شما قرار نخواهد داد.

                               
  • Webzi
  • این سایت ایرانی، ضمن ارائه‌ی امکانات کافی به شما برای راه‌اندازی سایتتان، قالب‌های گرافیکی تقریباً متنوع‌تری را تدارک دیده که بسته به سلیقه‌ی کاربر، می‌تواند شکل و شمایل ظاهری نهایی سایت را قابل‌قبول‌تر نماید.

                       طراحی سایت آنلاین
  • Epage
  • این سایت طراحی سایت رایگان ایرانی نیز مانند همتایان خود، به افراد بدون حتی داشتن ذره‌ای دانش کدنویسی، سایت نسبتاً مناسبی را تحویل داده که کاربران می‌توانند با استفاده از امکاناتش، وارد دنیای دیجیتال خود شوند.

  چرا برخی‌ها تمایل به استفاده از سایت های طراحی سایت رایگان دارند؟

  برخی از افراد و صاحبان کسب‌وکارها، اولین امکان برای راه‌اندازی سایت شخصی و یا تجاری خود را مراجعه به سایت های طراحی سایت رایگان می‌دانند؛ بعضی از آن‌ها جهت صرفه‌جویی اقتصادی در پروسه‌ی طراحی سایت، بعضی دیگر به‌دلیل نداشتن دانش نرم‌افزاری و کدنویسی و عده‌ای دیگر نیز به‌دلیل مسائل وب هاستینگ و در اختیار قراردادن هاست توسط انواع سایت طراحی سایت رایگان، به این‌گونه سایت‌ها رجوع می‌کنند؛ اما، شاید بتوان اصلی‌ترین دلیل مراجعه‌ی افراد به این قبیل سایت‌ها را سهولت در استفاده و مقدار زمان موردنیاز برای طراحی سایت خود دانست. پشت سر گذاشتن مراحلی ساده و زمانی کوتاه، بسیاری را وسوسه می‌کند تا به‌سادگی و سرعتی باورنکردنی، در دنیای دیجیتال مارکتینگ قدم بگذارند درحالی‌که در آینده، همه چیز طبق خواست و برنامه‌ریزی آنان پیش نمی‌رود.

  معایب سایت های طراحی سایت رایگان چیست؟

  یکی از مهم‌ترین معایب و مشکلاتی که افراد در سایت‌های طراحی سایت رایگان، با آن روبه‌رو هستند را می‌توان در محدودیت قالب‌های گرافیکی و اِلمان‌های طراحی دانست که به واسطه‌ی آن، ماحصل کار و سایت شما شباهت انکارناپذیری با انبوه سایت‌های ساخته شده به روش مشابه خواهد داشت.

  به بیان دیگر، تکراری بودن ظاهر سایت شما به‌خاطر انتخاب‌های محدود قالب‌های گرافیکی، سایت شما را بدون هیچ‌گونه وجه تمایزی در رده‌ی بسیاری از رقبا قرارداده و برای کاربرانی که زمان زیادی از وقت خود را داخل اینترنت و سایت‌های مختلف می‌گذرانند، مشاهده‌ی سایت‌هایی با ظاهر تقریباً یکسان، فوق‌العاده آزاردهنده بوده و او را از سایت شما فراری می‌دهد و به‌این‌ترتیب شما یکی از اصول اولیه‌ی دنیای دیجیتال که همان متفاوت بودن است را زیر پا گذاشته‌اید.

  یکی از معایب بزرگ دیگر سایت های طراحی سایت رایگان را می‌توان در بحث فنی و عدم پشتیبانی در مقابل انبوهی از مشکلات و چالش‌های احتمالی دنیای اینترنت دانست که شما و سایتتان را مانند قایقی در دل دریا رها کرده و هیچ‌گونه کمکی در صورت بروز قطعی‌ها و مشکلات فنی اجتناب‌ناپذیر، به شما نخواهد شد؛ همین مسئله به‌تنهایی عاملی است که بسیاری از افراد قید مراجعه به این قبیل سایت‌ها را زده و کار طراحی و راه‌اندازی سایت شخصی و یا تجاری خود را به مراکز معتبر طراحی سایت بسپارند.

  از دیگر معایب سایت‌های طراحی سایت رایگان، می‌توان به عدم امکان هیچ‌گونه به‌روزرسانی اشاره کرد که سایت شما را از هرگونه نوآوری و ابتکار جدید محروم کرده و درحالی‌که سایت شما در جا می‌زند، رقبای شما با دریافت آپدیت‌ها و به‌روزرسانی‌های مختلف، گوی سبقت را از شما می‌ربایند و از شما پیشی خواهند گرفت؛ ضمناً عدم دریافت به‌روزرسانی‌ها، امنیت سایت شما را نیز تا حد زیادی به خطر انداخته و تهدیدات بزرگی را متوجه سایت شما خواهد کرد.

  همچنین قراردادن تبلیغات مختلف توسط سایت های طراحی سایت رایگان در سایت شما، به‌منظور تأمین و جبران هزینه‌ها، در بحث سئو و بهینه‌سازی سایت شما، می‌تواند فوق‌العاده مشکل‌آفرین باشد و به افت رتبه‌ی سایت شما نزد گوگل بیانجامد.

  ضمناً گفتنی است که برخی از آیتم‌ها و امکانات این سایت‌ها نیز رایگان نبوده و برای دسترسی به اندکی امکانات بیشتر نسبت به سایرین، باید مقدار پولی را پرداخت کنید که شاید بتوان گفت این موضوع، رایگان بودن این سایت‌ها را زیر سؤال می‌برد!

  سایت وبکده

  سایت وبکده چگونه در طراحی سایت به شما کمک می‌کند؟

  سایت وبکده، یکی از برجسته‌ترین و معتبرترین مراکز طراحی سایت، با خلاقیتی مثال‌زدنی و استفاده از اِلمان‌های روز طراحی سایت، پای بسیاری از کاربران را به سایت شما باز می‌کند و همان گونه که خودش هم می‌گوید، با توجه ویژه به 30 ثانیه‌یِ اول بازدید کاربر، او را مجذوب سایت شما کرده و تمام قابلیت‌های سایت را به معرض نمایش خواهد گذاشت.

  طراحی سایت حرفه‌ای تیم وبکده، به هر فرد یا کسب‌وکاری امکان تجربه‌ی بی‌نظیری از قدم گذاشتن در دنیای بی‌انتهای اینترنت را می‌دهد و سبب می‌شود که فرد، بهترین ورژِن خود و فعالیت تجاری‌اش را در معرض دید طیف وسیعی از کاربران برساند.

  همان گونه که ذکر شد، یکی از بزرگ‌ترین مشکلات سایت‌های طراحی سایت رایگان، عدم پشتیبانی و تنها گذاشتن افراد در دل اتفاقات و حوادث بود و لازم به ذکر است که برای برخی از مجموعه‌ها و افراد، بسته به نوع کار و فعالیتشان، قطع شدن سایت یا سایر مشکلات سیستمی این‌چنینی، می‌تواند ضررهای بسیاری در پی داشته باشد؛ اما، سایت وبکده، با یک تیم پشتیبانی قوی، همواره سایت‌های طراحی شده توسط مجموعه‌اش را رصد کرده و در صورت هرگونه اتفاقی، اقدامات همه‌جانبه و کاملی را برای برطرف‌کردن مشکل در سریع‌ترین زمان ممکن انجام خواهد داد. این یکی از عمده‌ترین برتری‌های تیم‌های طراحی سایت نسبت به سایت های طراحی سایت رایگان است.

  گفتنی است که تیم متخصصین این مجموعه‌ی طراحی سایت، همواره از بین بهترین و حرفه‌ای‌ترین افراد و فعالان حوزه‌ی سایت و تکنولوژی و ممتازترین فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط، برگزیده شده و تجربه‌ی زیاد آنان در پروژه‌های متعدد گذشته، تضمین‌کننده‌ی موفقیت‌های آتی مجموعه‌ و سایت‌های طراحی شده توسط آن‌ها خواهد بود .

  از دیگر قابلیت‌های سایت وبکده، امکان به‌روزرسانی و زیباسازی سایت‌های قدیمی است که با توجه به تأثیرات انکارناپذیر زیبایی بصری در میزان موفقیت و فروش سایت‌های مختلف تجاری، زیباسازی و بخشیدن رنگ و لعاب و روحی تازه به این سایت‌ها ، می‌تواند گامی مهم در احیای تجارت دیجیتال هر کسب‌وکاری شمرده شود.

  برخلاف سایت‌های طراحی سایت رایگان، دریافت به‌روزرسانی‌های پیوسته و همیشگی، از برترین مزیت‌های سایت‌های طراحی شده به‌وسیله‌ی وبکده است که علاوه بر آپدیت بودن همیشه‌ی سایت‌ها و افزوده شدن امکانات و قابلیت‌های جدید به آن، امنیت فوق‌العاده بالایی را برای سایت به ارمغان آورده و آن‌ها را در مقابل انبوهی از تهدیدات ایمن می‌سازد؛ در حالی که در سایت‌‌هایی که به کمک سایت های طراحی سایت رایگان طراحی می‌شوند، امنیت چندان قوی نیست.

  از دیگر مزایای سایت وبکده، می‌توان به مشاوره‌های تخصصی و کاربردی به‌منظور نگهداری صحیح و اصولی سایت‌ها و جلوگیری از کاهش بازدهی و عملکرد آن‌ها اشاره کرد که می‌توانند سالیان سال، سایت شما را در بهترین حالتش نگاه‌داشته و از درجازدن سایت و یا عقب افتادن از سایرین نجات دهند.

  ناگفته نماند که سایت وبکده، سابقه‌ی درخشان و طولانی‌ای در همکاری و طراحی سایت برای برترین برندها و شرکت‌ها‌ی تجاری، هُلدینگ‌ها، فروشگاه‌ها و... داشته که با ارائه‌ی امکانات عالی، مشاوره‌های راه‌گشا، تأمین امنیت بالا و پشتیبانی‌های همیشگی و همه‌جانبه از سایت‌ها، سهم بزرگی در موفقیت و پیشرفت روزافزون آن‌ها در دنیای پررقابت بیزینس امروز دارد.

  با مراجعه به سایت وبکده، می‌توانید به بخش‌های مختلفی نظیر آشنایی با تیم وبکده، خدمات و نمونه کارهای این مجموعه و سایت‌های طراحی شده توسط آنان برای برجسته‌ترین برند‌ها و شرکت‌ها و...، پکیج‌ها و تعرفه‌ها، بخش مشاوره و بسیاری از موارد و قابلیت‌های دیگر دسترسی داشته باشید.

  سخن پایانی

  در پایان باید گفت که بسیاری از افراد و صاحبان شرکت‌ها و کسب‌وکارها، وقتی تصمیم می‌گیرند سایت اینترنتی خود را راه‌ادازی کنند، با توجیهاتی نظیر صرفه‌جویی اقتصادی یا صرفه‌جویی در زمان، به سایت های طراحی سایت رایگان رجوع می‌کنند ولی پس از مدتی به‌دلیل عدم دریافت آپدیت‌ها و پشتیبانی و امنیت ضعیف و... مجبور به راه‌اندازی دوباره‌ی سایتی جدید خواهند شد که به آن، اتلاف زمان و انرژی و هزینه و... را نیز باید اضافه کرد.

  ما که هر روز و هر زمان اقدام به راه‌اندازی سایت نمی‌‌کنیم پس چه‌بهتر است که از همان ابتدا، با انتخابی درست و هوشمندانه به سایت‌های طراحی سایت معتبر و برجسته مراجعه نموده و این وظیفه‌ی مهم را به آن‌ها بسپاریم تا علاوه بر دریافت سایتی به‌روز و بی‌نظیر، موفقیت خود و کسب‌وکارمان را در دنیای تجارت دیجیتال تضمین کنیم.