آنچه در این مقاله میخوانید

  بهبود عملکرد تبلیغات با روش PPC

  بهبود عملکرد تبلیغات با روش PPC

  بیایین اینگونه بگوییم که چارت عملکرد شما به صورت پیوسته در حال رشد است که می تواند بازتاب کمپین های تبلیغاتی شما باشد. 

  تبلیغات" پرداخت به ازای هر کلیک " یا "PPC" مخفف Pay Per Click است یک مدل از اینترنت مارکتینگ است که در آن تبلیغ کنندگان به ازای هر بار کلیکی که روی تبلیغ آن ها می شود مبلغی را پرداخت می کنند. اساساً، روشی برای خرید بازدید برای سایت است به جای اینکه آن بازدیدها را با تقلا و تلاش به صورت ارگانیک به دست آورید. 

  تبلیغات به وسیله ی موتورهای جست و جو یکی از فرم های محبوب ppc است. این روش به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد تا قسمتی از لینک هایی که مورد حمایت موتورهای جست و جو است را انتخاب کنند و به ازای کلمه ای مرتبط با کسب و کار خود آن لینک را بخرند. 

  به ازای هر بار جست و جوی کلمه کلیدی مربوطه در صورتی که روی لینک سایت کلیک شود و بازدیدی به سمت سایت روانه شود مبلغی از حساب آن ها کسر می شود. اگر ppc به درستی کار کند ، هزینه ی پرداخت شده واقعاً ناچیز خواهد بود چرا که آن بازدید ارزش زیادی نسبت به پول پرداخت شده دارد. 

  استراتژی PPC یکی از موثرترین روش های بازاریابی اینترنتی است که می تواند به دیده شدن تبلیغات و آگهی ها کمک کند. در اینجا تاکتیک هایی ارائه می شود که به شما در تبلیغات PPC کمک می کند.

  اثر آیسبرگ: کنترل بیشتر بر کمپین PPC

  عبارات جستجو و کلمات کلیدی که به آنها می پردازید، همیشه تا پایان راه با شما همراه نمی شوند. آیسبرگ به معنای کوه یخ است و از آن رو از این مفهوم استفاده می شود که قسمتی از کوه یخ در زیر آب قرار می ماند و دیده نمی شود.

  همین قسمتی که دیده نمیشود گاهی باعث برخورد کشتی ها با آن و غرق شدن کشتی می شود. در مورد کلمات کلیدی و عبارتهایی که در گوگل تایپ می شود، این مثال صدق می کند. ما همیشه تصور می کنیم در کمپین های تبلیغاتی به بهترین شکل ممکن عمل می کنیم. 

  همه می دانیم که امکان کنترل تمامی عبارت جستجو وجود ندارد. نسبت بین واژه هایی که جستجو می شود و کلمات کلیدی که در محتوای سایت استفاده می شود 132:1 است . اما می تواند چالش برانگیز باشد تا نرخ کلیک خود را بهبود دهید و در عوض مقدار پرداختی برای ppc را کاهش دهید.

  اما چگونه می توان این وضعیت یخی را کنترل کرد؟ ما از چیزی به اسم (SKAGs) مخفف  Single Keyword Adم Groups  استفاده می کنیم که همان با یک تیر دونشان زدن است و ) می توان نسبت بین عبارات جستجو و کلمات کلیدی را به 1:1  رساند. در زیر نمونه هایی از این تبلیغات را می بینیم:

  بهبود عملکرد تبلیغات با روش PPC

  اینگونه نیست که این عبارت های جست و جو بد هستند فقط هر کدام از این کلمات نرخ تبدیل و نرخ فروش متفاوتی دارند. در صورتیکه این عبارت های جست و جو را نگه دارید و آن ها تبدیل به کلمات کلیدی نکنید نمی توانید برای رفتن به سطح بعدی ppc امید داشته باشید.

  در نتیجه چه اتفاقی خواهد افتاد در صورتیکه از این تاکتیک دانه ای ppc و روش (SKAGs) استفاده کنیم؟

  بهبود عملکرد تبلیغات با روش PPC

  چگونه با استفاده از SKAGs در تاکتیک PPC موفق بود؟

  تمام عبارت های مورد جست و جو در ستون search term با ستون keyword column منطبق است.  زمانی ستون عبارت جستجو منطبق با ستون کلمات کلیدی می شود، که کنترل بیشتری بر روی تمامی حساب PPC وجود داشته باشد.

  با کاهش نسبت عبارت جستجو و کلمات کلیدی به حد 1:1 می توان یک گام به سمت جلو برداشت و تعداد کلیک هایی که روی تبلیغات می خورد را افزایش داد و نرخ کلیک بالا می رود در نتیجه:

  - رتبه سایت می یابد

  - هزینه هایی که بابت هر کلیک پرداخت می شود، کاهش می یابد

  - پخش کردن و سهیم کردن مطالب و احساس دریافتی از مطلب افزایش می یابد

  - موقعیت سایت به طور متوسط در گوگل بهبود می یابد.

  • پیگیری ارزش ها: حفظ ارزش هایی مانند نرخ تبدیل و نرخ فروش

  زمانی که تاکتیک PPC بروزرسانی شود، کمپین PPC شما موفق تر عمل خواهد کرد نرخ تبدیل شما افزایش می یابد و پول بیشتری برای شما می سازد. اما آیا می دانید کدام مخاطبان، کدام کلمات کلیدی و کدام جایگاه ها می توانند در افزایش سرمایه به شما کمک کنند؟

  اگر نحوه دنبال کردن کمپین های تبلیغات را نمی دانید، تلاش هایتان هم نتیجه بخش نخواهد و تنها انرژی و زمان خود را از دست می دهید. با اجرای پارامترهای ValueTrack گوگل شما به صورت خودکار قادر خواهید بود تا داده های موجود در url ها را پیگیری کنید زمانیکه بازدیدکنندگان شما تبدیل به مشتری می شوند.

  همچنین می توانید با گره زدن اطلاعات تبدیل بازدیدکننده به مشتری به اطلاعات CRM خود ، می توانید اطلاعات خاصی را که منجر به افزایش سرمایه برای شما می شود پیدا کنید.

  فیلدهای پنهان می تواند به شما اتفاقاتی را که در طول فرآیند تبدیل بازدید به خرید اتفاق می افتد را نمایش دهد. برای مثال این تبدیل از کدام url آمده است، موقعیت جغرافیایی بازدیدکننده کجاست و یا چه کلمه کلیدی را برای جست و جو تایپ کرده است؟ 

  در اینجا مثالی آورده شده است که این طور به نظر می رسد که تصور کنید کلمه کلیدی اول نسبت به کلمه کلیدی دوم نرخ تبدیل بالاتری دارد:

  بهبود عملکرد تبلیغات با روش PPC

  در اینجا مثالی آورده شده است که نشان می دهد که پیگیری کدام فیلدهای فروش می تواند به شما اطلاعات جامع تری در یک سطح بالاتر و پیشرفته تری بدهد:

  بهبود عملکرد تبلیغات با روش PPC

  به نظر می رسد کلید واژه #2 در استراتژی PPC درست تر باشد. زیرا در کلید واژه #1 هزینه کمتری دریافت می شود. اما نرخ فروش هم به همان میزان پایین است و نرخ فروش کلمه کلیدی دوم بیشتر است که به این معناست که پول بیشتری برای شما به ارمغان می آورد.

  آیا تفاوت نرخ تبدیل و نرخ فروش را می دانید ؟

  اگر نمی دانید حتما در مورد آن ها مطالعه کنید دانستن این جزئیات به شما کمک می کند تا در زمان راه اندازی کمپین و جذب مخاطب موفق تر عمل کنید و بتوانید کلمات کلیدی مهمتری را برای ورود کاربران به سایت استفاده کنید. 

  The CTA Thermometer

  اندازه گیری قصد بازدید کننده برای ورود به سایت با مقیاس دماسنج تمامی بازدیدکنندگان PPC که از طریق صفحه فرود وارد سایت می شوند، هدف یکسان و مشابه ندارند.

  اگر بخواهیم این موضوع را براساس درجه حرارت شرح دهیم به این صورت است که کسانی که به قصد دیدن و تماشا وارد سایت می شوند تمایل سردتری نسبت به بازدیدکنندگانی دارند که از طریق جستجوی کلمات کلیدی وارد سایت شده اند. 

  بهبود عملکرد تبلیغات با روش PPC

  یک مقیاس حرارتی وجود دارد که بسته به اینکه موقعیت جغرافیایی بازدیدکنندگان کجاست . دانستن اینکه بازدیدکنندگان شما اهل کجا هستند می تواند به شما کمک فوق العاده کند تا بتوانید از پاسخ های آن ها تمایلات و هیجان های آن ها را تشخیص دهد و مطابق با آن ها پاسخ مناسبی دهید.

  مقیاس درجه حرارت به هدف بازدیدکننده بستگی دارد. دانشتن اینکه بازدیدکننده از کدام صفحه وارد سایت شده، کمک زیادی به تطبیق کلمات کلیدی و عبارات جستجو می کند. برای همین توصیه می شود تا CTAs های مختلف را برای مطابقت میان هدف های بازدیدکنندگان تست کنید.

  بهبود عملکرد تبلیغات با روش PPC

  روش های مختلفی برای بهبود تاکتیک ppc وجود دارد که می تواند به تبلیغ کنندگان کمک کند تا بازخورد بهتری دریافت کنند و عملکرد بهتری داشته باشند.

  مقالات مرتبط
  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس برندسازی «بمان»

  "Baman" branding agency

  مأموریت ما در «بمان» طراحی و توسعه‌ی وبسایت اختصاصی و حرفه‌ای است. ما در طول ۱۷ سال فعالیت در حوزه برندسازی، افتخارِ طراحی 480 وبسایت تخصصی را برای کسب‌وکارهای مختلف داشته‌ایم. ما بر این باوریم که وبسایت صرفاً یک نرم‌افزار نیست، بلکه یک دفتر کار مجازی است که می‌باید هویت و احساس کسب‌وکار را به مخاطبان خود معرفی و منتقل کند.

  رزرو مشاوره