آنچه در این مقاله میخوانید

  راهنمای جامع طراحی سایت دندانپزشکی

  راهنمای جامع طراحی سایت دندانپزشکی

  طراحی سایت دندانپزشکی برای درمانگاه‌ها و کلینیک‌های دندان پزشکی در حال حاضر به یک ضرورت تبدیل شده است. وب سایت دندانپزشکی در واقع یک پل ارتباطی مجازی میان مراجعه کنندگان و کلینیک محسوب می‌شود که ارائه خدمات و انجام امور مربوط به نوبت دهی و مشاوره پزشک با بیمار را تسهیل می‌سازد. بنابراین در عصری که طیف گسترده‌ای از امور روزانه ما به صورت آنلاین و از طریق پلتفرم‌های مختلف انجام می‌شوند؛ پس جای تعجبی نیست که برای اخذ نوبت دندانپزشکی نیز به صورت اینترنتی و غیر حضوری اقدام کنیم. طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی مزایای بسیاری را برای مراکز و مراجعه کنندگان به همراه دارد و از اتلاف وقت و رفت و آمدهای مکرر جلوگیری خواهد کرد. اما برای طراحی وب سایت دندانپزشکی باید به برخی نکات مهم توجه داشته باشید تا بتوانید وب سایتی حرفه‌ای و تخصصی راه اندازی کنید. یک سایت دندانپزشکی باید طوری طراحی شود که کار با آن برای بازدیدکنندگان آسان باشد تا به راحتی بتوانند از خدمات آنلاین سایت استفاده نمایند. اما چطور می‌توانیم چنین وب سایتی طراحی کنیم؟ در ادامه این مطلب اصول طراحی سایت دندانپزشکی را به شما آموزش می‌دهیم و امکانات یک وب سایت جامع و کامل را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

  اگر برای سایت خود نیاز به طراحی لوگو پزشکی دارید از مشاوران ما کمک بگیرید.شماره تماس 41185

  اهمیت طراحی سایت دندانپزشکی

  این روزها اکثر مشاغل به منظور تسهیل و تسریع ارائه خدمات به مشتریان، وب سایت اختصاصی خود را راه اندازی می‌کنند. دندانپزشکی‌ها و البته تمامی مراکز درمانی بزرگ نیز از جمله مشاغلی هستند که طراحی وب سایت برای آنها بسیار ضروری و مهم است. زیرا در دنیای پر هیاهو و پرمشغله امروزی دیگر کمتر کسی فرصت مراجعه حضوری جهت اخذ نوبت و ایستادن در صف‌های طولانی را پیدا می‌کند. بنابراین با طراحی سایت دندانپزشکی می‌توانید در زمان خود و مراجعه کنندگان صرفه جویی کرده و تمامی امور را در کمترین زمان ممکن انجام دهید. بدین ترتیب از مراجعه‌های غیر ضروری به کلینیک‌های دندانپزشکی جلوگیری شده و همه چیز تحت کنترل شما قرار می‌گیرد.

  از مهم‌ترین مزایای طراحی سایت دندانپزشکی می‌توانیم به امکان ارائه خدمات پرکاربردی همچون سیستم نوبت دهی و پرداخت آنلاین، امکان مشاهده فهرست پزشکان و کسب اطلاعات بیشتر درباره روش‌های درمانی جدید اشاره کنیم. با طراحی وب سایت دندانپزشکی می‌توانید بخش عمده‌ای از امور مربوط به مراجعین را به صورت آنلاین سازماندهی کنید و روش‌های سنتی مدیریت مشتریان را برای همیشه کنار بگذارید.

  طراحی سایت دندانپزشکی

  امکانات وب سایت دندانپزشکی

  یک وب سایت دندانپزشکی تخصصی باید از چندین بخش مختلف و مجزا جهت ارائه خدمات به مشتریان تشکیل شود. بنابراین پیش از اقدام به طراحی سایت دندانپزشکی ابتدا باید با امکانات اولیه و اصلی آن آشنا باشید تا ساختار سایت خود را بر اساس آنها طراحی کنید. برخی از مهم‌ترین امکانات یک وب سایت دندانپزشکی شامل:

  صفحه اصلی سایت

  صفحه اصلی سایت اولین صفحه‌ای است که کاربر پس از مراجعه به سایت با آن مواجه می‌شود و تمامی امکانات سایت نیز در این صفحه قرار می‌گیرد. به همین جهت باید طوری طراحی شود تا بتواند توجه کاربران را جلب کرده و آنان را نسبت به بازدید از بخش‌های مختلف سایت ترغیب نماید.

  امکانات وب سایت دندانپزشکی

  سیستم نوبت دهی آنلاین

  سیستم نوبت دهی آنلاین مهم‌ترین بخش یک وب سایت دندانپزشکی در نظر گرفته می‌شود که متقاضیان با مراجعه به این بخش می‌توانند نوبت خود را در روز و ساعت دلخواه به صورت غیرحضوری انتخاب و رزرو نمایند.

  طراحی وب سایت دندانپزشکی

  معرفی خدمات کلینیک

  این بخش نیز یکی دیگر از خدمات و امکانات مهم سایت دندانپزشکی به منظور معرفی خدمات کلینیک است که کاربر با مراجعه به این قسمت می‌تواند بدون نیاز به مراجعه حضوری یا تماس تلفنی، اطلاعات کاملی از انواع خدمات کلینیک بدست آورد.

  ساخت سایت دندانپزشکی

  معرفی پزشکان

  از دیگر امکانات مهم یک وب سایت دندانپزشکی می‌توانیم به معرفی پزشکان اشاره کنیم که بخش بسیار مهمی برای مراجعه کنندگان محسوب می‌شود. در این بخش تمامی سوابق کاری دندانپزشکان کلینیک به همراه تصاویر مربوط به نمونه کارهای آنان قرار داده می‌شود تا بیمار با آگاهی کامل بتواند پزشک دلخواه خود را انتخاب نماید.

  طراحی سایت دندانپزشکی

  مقالات

  یکی از امکانات مهم سایت دندانپزشکی، بخش وبلاگ و مقالات عمومی و تخصصی آن است که بازدیدکنندگان با مراجعه به این بخش می‌توانند به مقالات آموزشی مرتبط با دندانپزشکی و سلامت دهان و دندان دسترسی پیدا کنند. بدین ترتیب می‌توانید اطلاعات سودمند و مفیدی را درباره روش‌های درمانی مختلف در اختیار بازدیدکنندگان وب سایت قرار دهید و از طریق آنها نیز رتبه سایت خود را بهبود بخشید.

  درباره کلینیک

  در این بخش نیز می‌توانید مخاطبان را با افتخارات و سوابق کاری مهم کلینیک خود آشنا کنید تا با مشاهده آنها راحت‌تر بتوانند به مجموعه شما اعتماد کرده و از خدمات‌تان استفاده نمایند.

  طراحی سایت مطب دندانپزشکی

  ارتباط با ما

  بخش ارتباط با ما نیز قسمت مهم دیگری در یک وب سایت دندانپزشکی است که در آن اطلاعاتی همچون شماره‌های تماس، آدرس کلینیک، آدرس ایمیل و شبکه‌های اجتماعی، ساعات کاری و یا نحوه دریافت نوبت درج می‌شود.

  گالری تصاویر

  گالری تصاویر از دیگر امکانات مهم وب سایت کلینیک دندانپزشکی است که می‌توانید در آن تصاویر بخش‌های مختلف کلینیک و همچنین نمونه‌های کارهای متخصصان را قرار دهید. بدین ترتیب کاربران با محیط کاری و کیفیت خدمات شما آشنایی بیشتری پیدا می‌کنند.

  با قرار دادن این بخش‌ها و امکانات در وب سایت دندانپزشکی خود می‌توانید ارتباط بهتری با مشتریان خود برقرار کرده و سطح کیفی خدمات رسانی خود را ارتقا دهید. طراحی سایت دندانپزشکی به مجموعه شما رسمیت و اعتبار می‌بخشد و در صورت طراحی اصولی و استاندارد نیز می‌تواند تعداد مراجعه کنندگان شما را به طرز چشمگیری افزایش دهد. بنابراین به منظور پیشرفت کلینیک و تسهیل ارائه خدمات اولیه به مشتریان خود از طراحی سایت دندانپزشکی غافل نشوید.

  اصول طراحی سایت دندانپزشکی

  برای طراحی سایت دندانپزشکی علاوه بر قرار دادن امکانات بالا در وب سایت باید به برخی اصول فنی و ساختاری مهم در امر طراحی و توسعه وب سایت نیز توجه داشته باشید. یک وب سایت تخصصی و حرفه‌ای باید دارای زیرساخت‌های فنی صحیح و جذابیت بصری باشد تا بتواند کاربران را نسبت به بازدید از بخش‌ها و صفحات مختلف آن ترغیب نماید. بدین ترتیب میزان ترافیک ارگانیک سایت افزایش پیدا کرده و رتبه بهتری در صفحه نتایج جستحو بدست می‌آورید. اما چگونه یک وب سایت دندانپزشکی جامع و کامل طراحی کنیم؟ مهم‌ترین اصول طراحی سایت دندانپزشکی که حتما باید به آنها توجه داشته باشید عبارتند از:

  هزینه طراحی سایت دندانپزشکی

  ناوبری ساده (Navigation)

  ایجاد ناوبری یا مسیریابی ساده یکی از مهم‌ترین اصول طراحی سایت دندانپزشکی است که موجب افزایش میزان بازدید و بهبود تجربه کاربران خواهد شد. طراحی سایت شما باید به گونه‌ای باشد که کاربر برای جستجو و پیدا کردن خدمات موردنیاز خود با مشکل و دشواری مواجه نشود. یعنی بازدیدکنندگان پس از ورود به وب سایت شما باید بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه رسیده و صفحه موردنظر خود را پیدا کنند. مسیریابی ساده و موثر وب سایت دندانپزشکی، بازدید صفحات مختلف سایت برای کاربران را آسان کرده و تجربه خوبی را برای آنان رقم می‌زند. با قرار دادن یک هدر ساده در ابتدای صفحات سایت می‌توانید دسترسی به بخش‌های مختلف آن را برای کاربر آسان سازید. وب سایت‌هایی که دارای ساختار پیچیده هستند معمولا مورد توجه کاربران قرار نخواهند گرفت؛ بنابراین سعی کنید ناوبری یا مسیریابی سایت خود را تا حد امکان به صورت ساده طراحی کنید.

  تولید محتوای جذاب و مفید

  تولید محتوای سایت یکی از مهم‌ترین نکاتی است که در فرآیند طراحی سایت دندانپزشکی باید به آن توجه داشته باشید؛ زیرا مخاطبان از طریق محتوای یک سایت با نوع و کیفیت خدمات آن آشنا می‌شوند. محتوای سایت در واقع زبان مجازی شما برای برقراری ارتباط با بازدیدکنندگان و معرفی خدمات‌تان به آنها است. بنابراین برای بخش تولید محتوای سایت خود سعی کنید از یک تیم حرفه‌ای کمک بگیرید تا محتواهای سایت شما را به صورت تخصصی و بر اساس قوانین و استانداردهای سئو تولید کنند. هر آنچه که در وب سایت خود منتشر می‌کنید نوعی محتوای متنی یا تصویری است که باید به قدری جذاب تولید شود تا مخاطب نسبت به بازدید از آن ترغیب شود.

  همانطور که اشاره کردیم یک وب سایت دندانپزشکی دارای بخش مقالات است که در آن انواع مقالات آموزشی و مرتبط با خدمات کلینیک و انواع روش‌های درمانی منتشر می‌شود. برای این بخش باید سعی کنید مقالات کوتاه اما مفید و با عناوین جذاب بنویسید تا کاربر با مطالعه آن بتواند اطلاعات کافی و موردنیاز خود را درباره یک موضوع خاص بدست آورد. بدین ترتیب کاربر مدت زمان بیشتری را در وب سایت شما سپری می‌کند و همین موضوع نیز موجب بهینه سازی و بهبود سئو سایت خواهد شد.

  سرعت بالا

  سرعت وب سایت یکی از مهم‌ترین نکات فنی است که در هنگام طراحی سایت دندانپزشکی باید توجه ویژه به آن داشته باشید. سرعت وب سایت به معنای بارگذاری سریع صفحات مختلف آن است که تاثیر مستقیمی بر بهبود تجربه کاربر، کاهش نرخ پرش، افزایش میزان بازدید، بهبود سئو و کسب رتبه بهتر در صفحه نتایج جستجو خواهد داشت. اگر مدت زمان بارگذاری صفحات سایت شما بیش از 5 ثانیه باشد، توجه طیف گسترده‌ای از بازدیدکنندگان را از دست می‌دهید. بنابراین برای قرار گرفتن در صفحه اول نتایج جستجو و افزایش میزان بازدید حتما سرعت سایت خود را به صورت روزانه و با استفاده از ابزارهای مخصوص تست سرعت سایت بررسی کنید.

  استفاده از تصاویر باکیفیت

  استفاده از تصاویر باکیفیت نیز یکی دیگر از اصول مهم طراحی سایت دندانپزشکی است که تاثیر بسزایی بر جلب اعتماد مخاطب خواهد داشت. به طور کلی تصاویر و المان‌های بصری بخش مهمی از هر وب سایت را تشکیل می‌دهند و به سرعت می‌توانند توجه مخاطبان را به خود جلب کنند. شما می‌توانید در وب سایت دندانپزشکی خود و در بخش گالری تصاویر از نمونه کارهای پزشکان، تصاویر قبل و بعد قرار دهید تا کاربران با مشاهده این تصاویر با کیفیت و نحوه کار پزشکان آشنا شوند. در بخش مقالات وب سایت نیز باید از تصاویر باکیفیت و مرتبط با موضوع استفاده کنید تا میزان بازدید از آنها را افزایش دهید.


  برای کسب اطلاعات دقیق در مورد سئو تصاویر سایت روی لینک کلیک نمایید.


  اصول طراحی سایت دندانپزشکی

  طراحی واکنشگرا یا ریسپانسیو (Responsive)

  ریسپانسیو بودن وب سایت یکی دیگر از نکات فنی مهمی است که در هنگام طراحی سایت دندانپزشکی باید به آن توجه داشته باشید. منظور از ریسپانسیو یا واکنشگرا بودن این است که وب سایت شما در تمامی دستگاه‌ها از جمله موبایل، تبلت و رایانه به خوبی نمایش داده شود و تمامی صفحات آن به درستی برای کاربران بارگذاری شود. زیرا کاربران با دستگاه‌های مختلفی وارد وب سایت شما می‌شوند و به همین جهت باید وب سایت دندانپزشکی خود را طوری طراحی کنید که محتواهای آن در تمامی دستگاه‌ها به درستی نمایش داده شود. اگر یک وب سایت واکنشگرا نباشد، نرخ پرش کاربر (Bounce Rate) در آن افزایش پیدا کرده و همین موضوع نیز بر سئو و رتبه بندی وب سایت تاثیرات منفی خواهد داشت.

  سایت دندانپزشکی

  استفاده از رنگ و فونت مناسب

  انتخاب رنگ و فونت مناسب نیز از جمله عوامل تاثیرگذار بر جذابیت بصری و تجربه کاربران در هنگام بازدید از وب سایت در نظر گرفته می‌شوند. برای وب سایت‌ دندانپزشکی بهتر است از رنگ‌های روشن همچون سفید، سبز و یا آبی استفاده کنید زیرا این رنگ‌ها حس آرامش را به مخاطبان انتقال می‌دهند و استرس را از آنان دور می‌کنند. برای فونت وب سایت نیز باید از فونتی ساده و خوانا استفاده کنید تا هر بازدیدکننده به راحتی قادر به خواندن آن باشد.

  بهترین رنگ برای سایت دندانپزکشی

  بخش پشتیبانی

  قرار دادن بخش پشتیبانی یکی از ملزومات طراحی سایت دندانپزشکی است که به منظور رسیدگی به امور مربوط به مشتریان و مشاوره آنلاین در وب سایت قرار داده می‌شود. بدین ترتیب کاربران در صورت بروز هرگونه مشکل در فرآیند دریافت نوبت، پرداخت هزینه و یا انتخاب نوع خدمات به راحتی می‌توانند با بخش پشتیبانی وب سایت ارتباط برقرار کرده و مشکل خود را به صورت آنلاین برطرف سازند.

  ارائه جدول هزینه ها

  ارائه یک گزینه تحت عنوان جدول برآورد تقریبی هزینه‌ها نیز یکی از بخش‌های مهمی است که به تصمیم گیری بهتر مراجعه کنندگان کمک بسیاری می‌کند. یعنی شما می‌توانید هزینه‌های تقریبی خدمات مختلف دندانپزشکی خود را در وب سایت قرار دهید تا مخاطبان با آگاهی کامل بتوانند نسبت به دریافت نوبت از دندان پزشکی شما اقدام کرده و برای پرداخت هزینه‌ها با مشکل مواجه نشوند.

  با در نظر داشتن این موارد مهم در طراحی سایت دندانپزشکی خود می‌توانید یک وب سایت تخصصی و حرفه‌ای راه اندازی کرده از آن برای ارائه خدمات آنلاین به مراجعه کنندگان استفاده نمایید. طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی مزایای بسیاری برای شما و مشتریان به همراه دارد و به کسب و کارتان رسمیت و اعتبار می‌بخشد. بنابراین اگر می‌خواهید کیفیت ارائه خدمات خود را بهبود بخشید و رضایت مشتریان را جلب نمایید حتما به فکر طراحی سایت دندانپزشکی برای کلینیک خود باشید. گروه طراحان وبکده دارای سال‌ها تجربه در حوزه طراحی وب سایت است که وب سایت دندانپزشکی شما را با رعایت تمامی قوانین و استانداردهای وب طراحی می‌کند. جهت دریافت مشاوره و طراحی وب سایت دندانپزشکی خود با ما در ارتباط باشید.

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس برندسازی «بمان»

  "Baman" branding agency

  مأموریت ما در «بمان» طراحی و توسعه‌ی وبسایت اختصاصی و حرفه‌ای است. ما در طول ۱۷ سال فعالیت در حوزه برندسازی، افتخارِ طراحی 480 وبسایت تخصصی را برای کسب‌وکارهای مختلف داشته‌ایم. ما بر این باوریم که وبسایت صرفاً یک نرم‌افزار نیست، بلکه یک دفتر کار مجازی است که می‌باید هویت و احساس کسب‌وکار را به مخاطبان خود معرفی و منتقل کند.

  رزرو مشاوره